Kesä tulee aina yllätyksenä.
Mutta miellyttävänä sellaisena!
En tiedä olenko ainoa, joka tuntee näin, mutta tämä aika vuodesta on intensiivinen – kaikki kukkii täysillä ja paljon on saatava valmiiksi ennen kuin voi rentoutua.
Kevät on ollut tapahtumarikas. Suurella kiertueella tapasimme yhdessä Stäubli-yhteistyökumppaneidemme kanssa monia teistä ja esittelimme laajan valikoiman työkalunvaihtajia. On aina mukavaa ja mielenkiintoista kohdata kasvokkain ja saada suoraa palautetta sekä käydä antoisia keskusteluja siitä, kuinka voimme yhdessä tehostaa tuotantoa.
Osallistuimme myös Plastteknik Nordic -messuille, joka on suuri muoviteollisuuden tapahtuma Malmössä. Siellä kohtasimme monia tuttuja ja solmimme uusia kontakteja. Antoisaa ja mukavaa!
Maailmantilanne on yhä epävarma, mutta olemme jatkaneet työtämme tavalliseen tapaan, ja koska monet toimittajistamme ovat lähialueilta, olemme enimmäkseen onnistuneet toimittamaan ajallaan.
Syksyn ohjelma ei ole vielä täysin valmis, mutta tulemme osallistumaan useisiin messuihin ja teemme myös kiertueita, jolloin tulemme luoksesi. Lisää tästä voit lukea uutiskirjeen myöhemmässä osassa.
Haluan lopuksi toivottaa sinulle oikein mukavaa kesää. Ota aikaa latautumiseen, nauti lomasta – nähdään taas, kun päivät ovat hieman lyhyempiä mutta toivottavasti yhä kesäisen lämpimiä.
Lämpimin kesäterveisin meiltä kaikilta Colly Componentsilta,
Lars Bergström
Toimitusjohtaja, Colly Components